Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2011-05-31

Asia Green Star Z Wody Strażniczka Głosu Drzewa

Zegary, wieże, podziemie, plaża i automaty do zdjęć

Podzieliłam ten sen na 5 różnych odsłon:

1. Jestem w starym mieszkaniu Rodziców, przychodzi do mnie jakiś kolega - Tomek. Ma ciemną twarz, jest tylko w szlafroku. Tato mówi, że wpuścił go tylko dlatego, że się wcześniej umówił, bo generalnie weekend jest tylko dla rodziny i nie przyjmujemy gości. Tomek opowiada, że się ożenił, ale jego żona jest w Bangladeszu i się z nią rozwiedzie. Wystarczy tylko powiedzieć tamtejszym władzom, że ona nie wierzy czy też nie spełnia religijnych norm. Poprzedniego wieczoru, do późna w nocy spacerowałam z Elżbietą i byłam trochę zaspana. Tato pyta, czy wiem, która jest godzina. Mówię, że 11:00, bo taka jest na moim zegarku a On mi mówi, że 3:00 po południu i pokazuje mi zegar w dużym pokoju.

2. Chodzę po niby średniowiecznym mieście - wchodzę do różnych bram, mylę się, w końcu jestem w budynku jakiegoś uniwersytetu - na schodach jest tłum, na sali na górze pełno ludzi. Ktoś mówi, że to tylko dla studentów i muszę wyjść.

3. Bramy, podwórka, nie mogę trafić do jakiegoś miejsca; na jednym z podwórek stoją dwie białe wieże, jakby z marmuru, przez które schodzi się do piwnicy. Tam właśnie jest Teatr Bückleina (był kiedyś taki teatr w Krakowie). Przy stoliku siedzi Lucek - jest smutny czy zły? Ktoś mówi, że na zapleczu, w piecu, zginęły jakieś sztućce.

4. Siedzę na plaży w bikini, buduję zamek i robię dołki w kształcie litery Z dla meduz. Na chwilę zdejmuję górę stroju, bo mi gorąco. Obok mnie na wydmach rosną wysokie trawy, szuwary.

5. Chcemy sobie zrobić zdjęcia legitymacyjne z I. Najpierw w jednym automacie (niby sklep na osiedlu) koło wejścia, ale ten się zaciął i połknął 5 dolarów. Trzeba 170 razy nacisnąć guzik, żeby je odzyskać, ale jest ostrzeżenie, że jak się zagra 170 razy, to już jest hazard... Do drugiego automatu (na końcu kas) jest długa kolejka - automat to wysoka ściana z monitorem. Nie wiadomo, kiedy zdjęcia są robione - jakaś dziewczynka podbiega, podskakuje w górę i takie ma zdjęcie (w podskoku). Ludzie z kolejki rzucają piórami ze stalówkami do tarczy na kolejnym automacie, jakby to były rzutki czy lotki (darts).

Asia Green Star Z Wody Strażniczka Głosu Drzewa

Komentarzy nie ma.