Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2015-06-29

Wojciech Jóźwiak

Zakładanie przewodów

W domu i w budynkach gospodarskich, tam, gdzie mieszkałem jako dziecko, zakładam przewody elektryczne. Właściwie jest nas dwóch od tego zadania, prócz mnie drugi mężczyzna, młodszy ode mnie. Ja w tym śnie mam, powiedzmy, 35 lat, on 25. Dobrze go znam, jakby młodszy kolega lub młodszy brat (którego nie mam i nie miałem). Ja się do tej pracy zabieram bardzo marudnie, ot taki nieciekawy gospodarski obowiązek. Obserwuję, co robi mój towarzysz. On zjawia się nagle i bardzo dziarsko montuje, najpierw na dachu, potem niżej schodzący na ścianę gruby przewód, jak od wysokiego napięcia, znacznie grubszy niż ten, z którym ja chciałem pracować. Do muru chce ten przewód przymocować przy pomocy masywnego haka, którego trzonkiem jest dość gruba metalowa rurka średnicy około 2 cm. Dziwię się, po co chce użyć aż tak „ciężkiego sprzętu”, przecież to ma być zwykła instalacja na 220 V. On stojąc na dachu (w szczególnym miejscu, gdzie jako dziecko wchodziłem na dach i obserwowałem podwórze z góry, robiłem to zwykle w tajemnicy przed rodzicami) opowiada, jak objeździł całą okolicę (wymienia miejscowości, w których był, nieistniejące nazwy) żeby kupić właściwe kable i haki – ich fachowe nazwy lub skróty też wymienia. Wokół domu i dachu jest bujna roślinność, ciemnozielone liście na drzewach, wilgotny początek lata.

Wojciech Jóźwiak

Komentarze: 3

[foto]1. Figura nieznanego brata • autor: Wojciech Jóźwiak (2015-06-29 11:30:38)

Pod figurą nieznanego brata lub siostry występuje "wyższe ja" lub wewnętrzny przewodnik. Właściwie to dosłownie przedstawia się on jako "przewodnik", ponieważ w ręku trzyma i pokazuje kable czyli przewodniki.Hak do trzymania z rurką w środku to także rodzaj przewodnika -- na płyny lub mikrofale. Scena przedstawia przygotowania do pobierania energii z miejsca mocy, którym jest (dla każdego chyba) miejsce dzieciństwa, czyli "urodzenia" świadomości. Mój przewodnik jest młodszy a nie starszy (nie jest figurą jakiegoś Starego Mędrca), ponieważ energia, która tu ma popłynąć jest związana z entuzjazmem czyli młodością, więc zapewne też z odrodzeniem.

[foto]2. Dobrze, że ma kto... • autor: Roman Kam (2015-06-29 14:36:41)

... skomentować i objaśnić :)Dzięki Wojtku za lekcję. W mojej pamięci, jak się na tym przyłapałem, opowieść ta otrzymała etykietę, tag :) "przewodnik" - tłumaczący, wyjaśniający drogę. Widocznie tę figurę moja podświadomość uznała za ważniejszą od technicznego aspektu zasilania.  

3. Sen o Wiktorii. • autor: (2015-06-30 04:01:04)


Ten sen kojarzy mi się z 8 Pucharów.I przypomina mi pewną historię jak rzuciłam pracę  na Wallstrasse bo wolałam malować Drzewa.