Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2018-02-11

Marta Zelwan

Zabić winowajcę

Po wielkiej stracie czy pogrzebie na ogromnym podwórzu stoi teraktowa armia chińska, żołnierze są żywi, ale nieporuszeni jak posągi, człowiek przy człowieku, kolosy z gliny pomalowane na kolor żelaza, przyczajona, kryję się za nimi. Mam widok przez szczeliny między postaciami, widzę, że z przeciwnej strony armii podobnie przyczaił się winowajca, który tak samo wypatruje mnie. Mam wrażenie lustrzanego odbicia, on i ja trzymamy laserowe strzelby, na rękojeściach jarzą się kolorowe światła, można strzelać różnymi światłami, wiem, że mam prawo go zastrzelić, jest winny, jest niebezpieczny, jest po przeciwnej stronie. Czai się tak samo jak ja, to jakiś lustrzany taniec, myślę o strzelbie, wiem, że rozniosłaby to wszystko, że niesie daleko, na chwilę spuszczam z oczu winowajcę i patrzę dalej: widzę zieloną trawę, niewysokie trawiaste wzgórze, na nim, za murem, starożytny pałac biskupów kujawskich, a przed murem trzy drewniane wygódki z desek, elegancko pomalowanych na biało, każda ma daszek zwieńczony ornamentalną ozdobą, to wszystko rozleciałoby się od wystrzału.

Marta Zelwan

Komentarze: 6

1. technika • autor: adam pernal (2018-02-11 14:04:08)

i ludzie którzy jej zawierzyli "szukają winnych" - gdy coś zawiedzie. Dotyczy to też "technik’ manipulacji innymi - gdy zawiodą -to kto jest winny - ten który nie daje się zmanipulować , czy ten który doprowadza do konfliktu "manipulując". Już w Bhagawata Gita  - pójście na wojnę - skoro wiemy jak się skończy - nie jest wyborem tylko "ludzkim".Wiadomo ,że nie ma wygranych - więc zamiast dramatu ,jest zabawa -  pokusa pociągnięcia za spust - to samsaryczne zaciemnienie - w imię np. jakiejś kolejnej religijnej krucjaty "biskupów" np.   Armie po to są - by stać w pogotowiu - Asura w swej "głupocie" [którą może poznać tylko przez doświadczenie jej skutków - czyli w kole samsarycznym] - może wywołać konflikt nad którym nie ma żadnej kontroli i "polec" najpewniej - bo takich jak on jest miliony....Wygódki to symbol dolnych czakramów - tam się nie używa "górnych" - po prostu się chodzi ...piechotą.  Górne czakramy rozświetlają takie dylematy - tylko ich użytkowników jest ’ilu jest’.

2. lustro • autor: adam pernal (2018-02-11 14:14:22)

odbije wszystko - więc nie ma co ingerować w odbicia które "odzwierciedlają" świat jaki jest i jaki nie jest - czyli tzw. iluzję ...To czy my potrafimy zachować właściwości lustra - czy nas jakieś dobicie nie urazi osobiście ,  albo nie zrani naszej dumy [iluzorycznej] -
to świadczy nie o udawanej "przebiegłości" - tylko o wiedzy prosto z serca - np. takiej jak mieć Asurę jako obrońcę.

[foto]3. ciekawe, inne • autor: mazel /Marta Zelwan (2018-02-12 10:56:26)

spojrzenie na całą tę historię.
zauważyłam, że pominęłam już we śnie tę lustrzaną iluzję i popatrzyłam dalej, co prawda niewiele myśląc, może to nawet lepiej, następny sen jest jak ciąg dalszy pewnej myśli.

4. na sny • autor: adam pernal (2018-02-12 11:35:55)

trzeba tez patrzeć , jak na wymianę energii - prowadzącą do równowagi , stad te cdn.
   Każdy element "męskiej’ energii np. armia - powoduje potrzebę zrównoważenia , i transformacji na żeńską energię - "żołnierz i dziewczyna" - to naturalny widok.To ,ze we śnie  "winny" jest przeciwnej płci np. to może być jakiś dług karmiczny - do spłacenia "nawet krwią"  - jeżeli nie znajdzie się w sobie współczucia i miłości ....

[foto]5. wymiana energii • autor: mazel /Marta Zelwan (2018-02-12 12:28:21)

tak, cały czas to zauważam,
we śnie ten"winowajca" jest właściwie jakiejś ogólnej płci (!), może nawet jesteśmy dziećmi, małe sylwetki przykucnięte, w każdym razie ja jestem taka sama, to jest w tym lustrze, poruszamy się jednakowo.

6. Androgyn • autor: adam pernal (2018-02-12 14:48:42)

bóstwo "przeciwieństw" w jedności - czyli niedualne . Postaci ibur, tulku czy przewodnik duchowy - są androgeniczne płciowo - tylko tak mogą "zrozumieć" energetykę człowieka.
https://www.facebook.com/groups/907236462687389/
    tybetański sposób "jak przepytać" demona - czego chce itd.
Pamiętając ,ze sami jesteśmy ze swoimi emanacjami - warto to sprawdzić....