Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-12-29

Izabela Ewa Ołdak

Wszechświat zza kotary

17_Revealed_Truth.jpg -- pokaż obraz powiększony

Publikowany obraz, to kolejna praca, która składa się na cykl: "Prawd Objawionych". Dotyczy świętej geometrii, pokazującej budowę Wszechświata.

Fascynacja geometrią i szukaniem "złotych proporcji", określających miarę wszechrzeczy, była widoczna w świątynnych zabudowach megalitycznych, późniejszych Mezopotamskich, Egipskich, Chińskich czy Indyjskich, by w pełni rozkwitnąć za czasów Platona i późniejszych geniuszy renesansowych.


Współcześnie, holistyczne podejście do badań naukowych i rozważań nad strukturą Wszechświata doprowadza do odważnych twierdzeń, jakoby rzeczywistość, w której istniejemy, była fraktalna. Oznacza to, że struktura atomu odzwierciedla podstawowy, wyjściowy kształt geometryczny i rozrasta się w swojej nieskończoności, pokazując, iż mikro zawiera się w makro i odwrotnie. Jesteśmy połączeni ze wszelkim bytem nie za pomocą tchnienia życia, energii, czy kodu DNA, ale dzięki specyficznej konfiguracji najprostszych figur geometrycznych budujących swoją strukturę na bazie trójkąta.


Środek przedstawionej figury geometrycznej tworzy połączenie dwóch trójkątów (słynna pieczęć Salomona czy tzw. Gwiazda Dawida) symbolizujących zjednoczenie pierwiastka żeńskiego i męskiego, z którego promieniuje pozostała struktura figury-Wszechświata. Ponad sześcio-ośmiościanem (Cuboctahedron) znajduje się półksiężyc, symbol moich przewodników duchowych Artemis i Śiwy, w nim zatopiona jest Mandorla - symbol kobiecego łona i początku rzeczywistości materialnej.

I tak oto widzimy symboliczne powstanie Wszechświata, który oglądamy jakby zza kotary, kształtem przypominającej elipsę - kosmiczne jajo.


Obraz pochodzi z cyklu:"Prawdy Objawione", akryl, Ecoline na papierze czerpanym, 2014. Cena 900 PLN
Painting from the cycyle: "Revealed Truth", 36x26cm, acrylic, Ecoline on hand made paper, 2014


Izabela Ewa Ołdak

Komentarze: 3

1. fraktale czy spirala • autor: (2015-01-10 18:20:20)

a jeśli nasz Wszechświat porusza sie po spirali? Nie jestem mocna w fizyce, jednak fraktal to nie spirala (?). Może fraktal poruszający sie po spirali ? Spotkałam sie ostatnio z taka hipotezą https://www.youtube.com/watch?v=0jHsq36_NTU

[foto]2. Dzieciom w szkołach zapomniano powiedzieć • autor: Wojciech Jóźwiak (2015-01-10 21:33:26)

Kalino, o tym -- że Słońce obiega środek Drogi Mlecznej -- wiadomo od czasów Williama Herschela, 1785, czyli odkąd stwierdzono galaktyczną budowę Drogi Mlecznej. Skoro Słońce krąży wokół galaktycznego centrum, to krążące wokół niego planety poruszają się (względem obserwatora patrzącego na nie z zewnątrz, z punktu widzenia Drogi Mlecznej) po helisach. "Wszyscy" o tym wiedzieli, tylko zapominano tego uczyć dzieci w szkołach. Niedawno ktoś zrobił wizualizację tego ruchu i zrobił z tego sensację.

[foto]3. zdaje się że... • autor: Ithriss /Izabela Ewa Ołdak (2015-01-11 23:04:34)

zdaje się że był to Nassim Haramein :)