Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2013-04-17

Bea Chorąży-Lech

Wio-senna równowaga

Nareszcie w LESIE!!!!
Nie znaczy to, że wcześniej nie odwiedzałam swoich miejsc, ale dopiero od niedawna do moich zmysłów dociera zapach Ziemi i drzew, oszałamiający śpiew ptaków, otwieram szeroko oczy nasycając się światłem. 
Po tak długim czasie śnienia.    
 Odczuwam mocno głębokie energetyczne zmiany w okół mnie, nawet z naszą spóźnioną wiosną, jakby uwaga skierowana do wewnątrz mówiła: "wolniej, doświadczaj pełniej, każdej chwili.." Zauważyłam również, przy tej okazji jaką mam tendencję do ucieczki w działanie w akcje, co jest zresztą w zgodzie z zasadami systemu - niejako "korporacyjnymi" DZIAŁAĆ! DZIAŁAĆ! aktywnie do przodu! super! ale się działo! to co teraz? co  nowego?Trochę się w tym zachłysnęliśmy.
      W zgodzie z Naturą, to w zgodzie z Jej cyklami, to wczuć się na spokojnie z równowagą w szept Matki Ziemi. Uczy nas jak zatrzymywać się w sobie, jak być uważną, uważnym na każdy powolny proces w nas, szczególnie na "przełomie".Potrzebujemy tych momentów aby uszanować każde uczucie, emocję, własne doświadczenia, uzdrowić i oczyścić z miłością wszystkie te aspekty, które tego potrzebują. W tym nie wolno się spieszyć, ponieważ każdy z nas ludzi jest WAŻNY i WYJĄTKOWY, a dążenie do wewnętrznej głębi i harmonii każdej istoty, to niekończący się rozwój dla całej planety i Wszechświata.   

  Jesteśmy w nowym Piątym Świecie, czy to się komuś podoba, czy nie, spoczywa na nas odpowiedzialność osobistego dążenia do równowagi wewnątrz siebie. To główne zadanie - uzdrowić swoją kobiecość, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Kobiecość, czyli energię piękna, magii, tworzenia, poczucia pełni w bierności pustki. To energia świętej kobiecości w każdej i każdym z nas przynosi wizje, płodność w tworzeniu, odpowiada za życie i jest nierozerwalnie połączona z Matką Ziemią. Energia męska, działania, szybkości, logicznego, konstruktywnego myślenia jest skierowana na zewnątrz i od długiego już czasu dominuje na Ziemi, a skoro na Niej, to i w każdym z nas.Obie moce są niezbędne i działają najpiękniej w harmonii. Proces uzdrawiania trwa i będzie trwał, a jego początek jest w sercu każdej dwunożnej istoty na Ziemi.

Bea Chorąży-Lech

Komentarzy nie ma.