Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-07-16

Teresa Kunka Teresti

Wina Ryb
czyli jak stać się niewidzialnym

Znak Ryb jest mistrzem wymykania się. Rozwinąłeś w sobie prawdziwe mistrzostwo umiejętności stawania się niewidzialnym, znikania w swoich marzeniach. Dlatego świat wokół ciebie został powołany do tego, by cię obudzić, by cię przywrócić do stanu przytomności. Tego zaś najłatwiej dokonać, pozwalając ci cierpieć. A ty domagasz się wyrozumiałości, względów i współczucia, i twierdzisz, że to nie twoja wina. Potrafisz swoje życie budować na iluzjach, na złudzeniach.

Ty należysz do tych prześladowanych w historii świata, którzy zawsze są w stanie ucieczki. Ale ty nie porzuciłeś swojej życiowej walki, ty nawet jej nie zacząłeś.

Pytasz więc, co stanowi twoją winę? Wina jest tym, co odrzuciliśmy, ta część nas samych, którą projektujemy na zewnątrz. Wina Ryb jest największa, najgłębsza, choć wygląda - według zwyczajnych standardów moralnych - na najbardziej znikomą.  Ty się cały przerzuciłeś w sny i marzenia, tak że prawie nic z ciebie nie zostało. Rozwinąłeś w sobie prawdziwe mistrzostwo stawania się niewidzialnym, znikania w swoich marzeniach.

Świat chce cię obudzić, doprowadzić do stanu przytomności. Świat pozwala ci cierpieć, bo tylko przez cierpienie poczujesz, że w ogóle jeszcze istniejesz. Idziesz więc drogą choroby, drogą prześladowań, drogą męczenników. Nigdy nie nauczyłeś się podejmować odpowiedzialności, ani za swoje bycie ofiarą, ani za chorobę. Najchętniej siedziałbyś na wózku inwalidzkim i wzbudzał litość, że to nie twoja wina. Domagasz się wyrozumiałości, względów i współczucia.

Twoja wina polega na tym, że tak daleko zbiegłeś, wypędziłeś samego siebie, że prawie nic z ciebie nie zostało. Los musi teraz tobą potrząsnąć, abyś wrócił do siebie. Najchętniej wyrzekłbyś się wszystkiego i rozpłynął się w tym, co boskie. Ale tylko ten, kto ma wszystko, może się tego wyrzec. Ty całe życie zbudowałeś na złudzeniach, na iluzjach. Jedyne, co ci może teraz pomóc, to odarcie ze złudzeń, rozczarowanie. Jest ono twoim największym nauczycielem i mistrzem.

Na podstawie: Peter Orban "Astrologia jako terapia."

Teresa Kunka Teresti

Komentarze: 1

1. podsumowując • autor: (2014-07-16 22:01:26)

Taki wyalienowany hipochondryk, żyjący w ułudzie.