Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-06-17

Wojciech Jóźwiak

Wewnętrzny krąg Taraki i inne kręgi

Od kilku tygodni działa lista dyskusyjna (tradycyjna mailowa) pt. „Doradcy Taraki”. Należą do niej 64 osoby, w większości autorzy tekstów lub blogów, lub aktywni komentatorzy. 12 maja b.r. można było łatwo zapisać się do tej listy; teraz też można, tylko jest to trochę trudniejsze – trzeba aplikować: do mnie pisząc mail na zwykły adres red@taraka.pl. (Być może można też aplikować do grup Googli – jeśli wiesz jak, to napisz niżej w komentarzu.)

Istnieje też druga lista „Info-doradcy Taraki”, zawierająca się w „Doradcach”, przeznaczona do dyskutowania kwestii ściśle informatycznych. („Doradcy Taraki” zastąpili dawniejszą mniej liczną listę „Rada Taraki”.)

Te dwie listy, „Doradcy Taraki” i „Info-doradcy Taraki” stanowią wewnętrzny krąg Taraki. Ta wielo-kręgowa budowa bardzo mi się podoba. Bo mamy kolejne kręgi:

Może powstać krąg jeszcze wewnętrzniejszy: osoby, które spotykają się i radzą nad Taraką i jej tematami w realu. Dobrą okazją mogą być zjazdy Taraki, które warto byłoby wznowić po kilku latach.

A na doradcach z listy „Doradcy Taraki” spoczywa spora odpowiedzialność i zadanie: sterować kierunkiem i profilem Taraki. Dyskutować tematy i autorów, wspomagać wydawcę w ich dobieraniu.

Wojciech Jóźwiak

Komentarzy nie ma.