Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2016-02-15

Wojciech Jóźwiak

Technika Pustej Głowy
Nieopisana dotąd technika niezwykłej percepcji

Leżysz. (Być może to samo da się osiągnąć siedząc lub półleżąc w fotelu, ale nie wypróbowałem.) Rozluźniasz się. Dłonie kładziesz i trzymasz na twarzy. Ważne, aby cała twarz od czoła aż do szczęk była przykryta i lekko uciskana dłońmi. Zapewne na twarzy są szczególne miejsca-receptory, które powiększają efekt techniki – spróbuj stopniowo sam/a je znaleźć.

Wyobrażasz (wizualizujesz) swoją głowę jako pustą – ale pustą szczególnie: jako przestrzeń, w której coś będzie się dziać. Skupiasz uwagę na tylnej stronie/ścianie głowy/czaszki. Widzisz tylną ścianę czaszki jako ekran.

Z czujnie podniesioną uwagą czekasz i obserwujesz, co się wydarza.

U mnie tą techniką wizje przychodzą od razu. Są trójkanałowe: obraz (ruchomy, dziejące się ciągi scen), głos (głosy mówią) plus wiedzenie, czego dotyczy dana scena, czyli jakby podpowiadany mentalnie objaśniający komentarz, jak podpis pod zdjęciem.

Warto mieć pod ręką papier i coś do pisania, żeby zapisywać. Zapewne wizje te wzmocniłby bęben.

Wojciech Jóźwiak

Komentarze: 1

1. technika • autor: (2016-05-10 17:56:34)

Witam serdecznie,dziękuję za cenne podpowiedzi. Mam nadzieję, że będzie mi dane się odwdzięczyć i niebawem podzielić swoimi odkryciami.Nie do końca jednak rozumiem miejsce ekranu... :), a sądzę, że to bardzo ważne - jeśli nie kluczowe... Czy dobrze rozumiem? - czy "wizja" ma się wyświetlać w czaszce na przeciw czoła?Jeśli tak, to przy pierwszych próbach zauważyłam, że jest to dla mnie jakby "obszar niedostępny"... Będę próbować dalej. Dziękuję :)