Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2019-07-19

Krzysztof Artman Chrząstek

„Tajemnica Agarty”

W najnowszym numerze pisma "Czwarty Wymiar" 7/2019 na stronie 74 jest recenzja mojej książki "Tajemnica Agarthy" napisana przez krytyka literackiego, dziennikarza i redaktora (współpracującego m.in. z pismami "Twórczość", "Kultura", "Newsweek", "Playboy" czy "Życie Literackie") - Pana Leszka Bugajskiego. Przytoczę ją:

"Brawurowa powieść przede wszystkim dla miłośników przygód Indiany Jonesa z kolejnych części cyklu o poszukiwaczach zaginionej Arki. Jest też oczywiście element mistyczny czy metafizyczny, ale do pewnego momentu zepchnięty na drugi plan przez sensacyjną akcję.

Oto adwokat i przyjaciel pewnego bogacza, w którego życiu był tajemniczy epizod dwuletniego zniknięcia, nie dotrzymuje zobowiązania. Gdy milioner umierał, zastrzegł, że przez dwadzieścia lat nikt nie zajrzy do depozytu, jaki zostawił w banku, ale adwokat pospieszył się z ciekawości i rozpętał globalną aferę walki o wyjęty z banku rękopis.

Czyhali na niego gangsterzy, wysłannicy Watykanu, łowcy przygód i sensacji, więc zaczęły się bójki, pościgi, internetowa licytacja itd. Jak nietrudno się domyślić, zmarły bogacz nawiązał kontakt z tytułową "ukrytą cywilizacją", ale o niej nie wypada niczego zdradzić, by nie popsuć przyjemności czytania. To stały kłopot pisania o takich powieściach: o tym, co najciekawsze, nie da się opowiedzieć."

Link do książki: https://ridero.eu/pl/books/tajemnica_agarthy/

Na tej stronie jest też pokaźny fragment tej powieści. Mam nadzieję, że tam zajrzysz lub już zajrzałeś. Całość oczywiście czyta się dużo lepiej, bo tam to się dopiero dzieje.

Polecam i pozdrawiam!

Krzysztof Artman Chrząstek

Komentarzy nie ma.