Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2011-05-21

Wojciech Jóźwiak

Szałas Potu co Pełnię

Sprawa polega na tym, żeby szałasy potu robić w każdą pełnię.

Docelowo wyobrażam sobie to tak, że istnieje (zna się i jest umówiona) grupa ludzi, spośród których kilkoro zawsze w każdą pełnię Księżyca spotyka się na ceremonii szałasu potu. Jest też kilka miejsc, w których szałasy się odbywają i zawsze w każdą pełnię przynajmniej w jednym z tych miejsc odbywa się szałas potu.

Każdy kto w dniu pełni Księżyca chce wziąć udział w szałasie potu, może to zrobić - ponieważ gdzieś, w nieodległej okolicy, powiedzmy na Mazowszu, ktoś z tej grupy szałas potu zawsze urządza.

Ważne jest to, że ceremonia odbywa się w dniu pełni, niezależnie od dnia tygodnia, weekendów, świąt i innych urzędowych regulacji. Jedyne za czym idziemy, to naturalny rytm faz Księżyca.

Święta takie (bo Szałas Potu jest wielkim świętem) odbywają się w czasie wyznaczonym przez gołą naturę - bez (jak się powiedziało wyżej) cywilizacyjnych sztucznych regulacji.

Dla praktyki szałasu potu, pełnia działa jak wzmacniacz. Pełnia jest sama z natury czasem święta.

Rytmy księżycowe, przede wszystkim cykl miesiąca synodycznego: od nowiu do nowiu z pełnią pośrodku, są tym, co odnosi nas bezpośrednio do natury. Rytm Księżyca jest naturalny i dziki; co poznać po tym, że dzieje się niezależnie od naszych cywilizowanych tygodni i miesięcy. Rytm Księżyca należy do anekumeny, czyli tego, co niezawłaszczone przez kombinujący umysł ludzki.

Copełniowe szałasy potu są praktyka magiczną, magicznym procesem. Procesy takie wystarczy uruchomić; jeśli dobrze zainicjowane, dalej idą już same.

Spotkania w szałasie potu podczas Pełni już rozpoczęliśmy: 17 maja u Marcina Hładkiego w Brodkach. Istnieje też lista mailowa, na której się umawiamy. Jeśli chcesz dołączyć, napisz do mnie. Teraz Księżyc po pełni idzie ku nowiowi, następna pełnia będzie 15 czerwca.


Wojciech Jóźwiak

Wojciech Jóźwiak

Komentarze: 1

[foto]1. Szałasy potu na Podkarpaciu • autor: Jan Szeliga (2014-09-22 10:27:38)

Szałas potu na pełnię jest to bardzo dobry i sprawdzony pomysł na fizyczne i duchowe oczyszczenie oraz na utwierdzenie się we własnej Mocy.
Takie szałasy są robione co pełnię również na Podkarpaciu, w Puszczy Bolimowskiej k Skierniewic i w innych częściach Polski.
Jeśli chcesz dołączyć do nas na Podkarpaciu to napisz do mnie Czasem robię też taki szałas w Puszczy Bolimowskiej k Skierniewic lub w kopalni kwarcu w Kraskowie pod Ślężą.