Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2012-09-26

Kahuna

Strych i robak

Śnił mi się ogromny, naprawdę ogromny strych. Pusty, brudny, zakurzony. Chodziłem po nim, jakbym oglądał go pod kątem mieszkania w nim. Zszedłem potem do mieszkania poniżej. byłem w kuchni. Nagle na stole, zobaczyłem karalucha. Ale ten był piękny. Bursztynowy. Szedł, przewrócił się na "plecy" i nie mógł wstać.

Drugi sen tej samej nocy. Atakowaliśmy (jako żołnierze) wzgórze. Z góry strzały do nas. Strzelali żołnierze chińscy. Totalna masakra, mnóstwo ludzi zginęło. Padł rozkaz wycofywania się. Widziałem, jak żołnierze biorą białe płaskie skały i robią z niego tunel, aby ochronić się przez kulami. Ktoś jednak dostał i umierając zaczął strzelać do swoich w tym tunelu. W końcu się udało. Wycofaliśmy się do morza. Tam na pełnym morzu jakaś platforma metalowa. Jakiś dowódca przemawiał do nas.

Kahuna

Komentarze: 5

[foto]1. podobne motywy • autor: Kahuna (2012-09-27 11:26:54)

Ma ktoś jakiś pomysł? Jak widać, od kilku snów pojawia się kolor biały oraz robactwo/zwierzęta. Zupełnie nie mam pomysłu jak to interpretować. No i jak zwykle, moja suczka, niezawodna, broni mnie w snach (jak choćby przed ogromnym białym wielbłądem czy białymi niedźwiedziami)

[foto]2. podobnie • autor: Alexandramag (2012-09-27 14:19:03)

W lipcu w śnie "śnieg" zjawił się biały skorpion ze złotymi obwódkami. I chociaż był mały zabiłam go. Trochę mogłam wtedy obawiać się o sprawy zawodowe - ten biały śnieg i biały skorpion. Jak śni mi się biel z reguły otrzymuję czarne wiadomości(nawet o czyjejś śmierci - była biała firanka. Nie wiem czy inni mają podobnie. Symbolika snu zazwyczaj zależy od podświadomości danej osoby, czasem niekoniecznie jest u wszystkich śniących podobnie.

3. karaluch • autor: (2012-09-27 20:22:27)

A jakie uczucia wzbudzał w tobie ten karaluch poza tym że był piękny? Masz jakieś skojarzenia pozytywne albo negatywne?

Acha a co do wielbłąda sama jestem ciekawa co to zwierze znaczy, ja tak na intuicję to na pewno jest to egzotyczne zwierzę, które może oznaczać wytrzymałość, przystosowanie w trudnych warunkach klimatycznych? Ale to tak na intuicję biorę

[foto]4. Karaluch • autor: Kahuna (2012-09-27 21:35:37)

Akurat ten bursztynowy był bardzo pozytywny. Był piękny, choć nieporadny w swoich próbach odwrócenia się na nogi. Ta biała stonoga którą wycisnąłem z czubka nosa.. przerażenie i obrzydzenie. We śnie i po przebudzeniu.

5. Karaluchy cd • autor: (2012-09-28 19:17:28)

Kahuna jeśli chodzi o karaluchy to one zazwyczaj budzą odrazę i wstręt, gdy je zobaczymy. U ciebie jest inaczej- ogromny karaluch w śnie, którego „podziwiasz” za jego piękno czyli bursztynowy kolor. Bursztynowy a więc odcienie słońca-sił witalnych, energii życiowych –piękny ale się przewrócił, czyli nieporadność, może zmęczenie. Wiesz co tak mi się wydaje, że sen ostrzega przed sytuację życiową, jakiś problemem trudnym do rozwiązania w niedalekiej przyszłości (może świadczyć o tym fakt, że znajdujesz go w kuchni- w mieszkaniu w którym chcesz zamieszkać-a więc przyszłość). Tak bym spojrzała na ten sen.

Wzięłam pod uwagę drugą część snu- strzelaninę i tak jakbyś poniósł jakieś straty (żołnierz strzela do swoich) ale ogólnie wybrniesz z tej sytuacji, opresji (w śnie udaje ci się wycofać i przeżyć) ja tak to czuję (dopisane 29.09.)

Jeśli chodzi o stawonoga (stonogę?) to niestety w tej chwili nie mam pomysłu na ten symbol, może ktoś inny ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam