Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2012-06-21

KK

Stara skrzynka na listy

Znalazłam się przy skrzynce na listy w moim poprzednim mieszkaniu. Nie wiem skąd miałam jeszcze do niej klucz (kiedy się wyprowadziłam wszystkie klucze oddałam właścicielce). Skrzynka wyglądała na wiekowo starą, chociaż w rzeczywistości niedawno została wymieniona. W śnie wiedziałam, że nie jest już używana, bo gdzieś tam zamontowano nową, do której wrzucana jest poczta. Klucz do tej skrzynki było kształcie jakby miniaturowego amorka, a zamek miał dwa otwory na wypustki na rękach amorka. Zajrzałam do środka skrzynki przez dziurki- widziałam tam stos listów, ale kiedy ją otworzyłam okazało się, że w środku jest tylko kurz, śmieci i kilka pustych plastikowych pojemników w stylu tych w jakie pakuje się ciastka w cukierni. Wyciągnęłam to wszystko ze skrzynki i ją zamknęłam. Kiedy już była zatrzaśnięta złamał się jeden z tych wypustków na kluczu i było mi przykro, że już nigdy tej skrzynki nie otworzę.

KK

Komentarze: 4

1. stara skrzynka • autor: (2012-06-23 11:24:37)

A nie wydaje ci się, że miałaś otworzyc tę skrzynkę tylko raz, by oczyścić ją ze śmieci-niby wiadomości, które zalegają i są nieprzydatne? Tak jakbyś oczyściła kawałek "zamkniętej przeszłości", by móc iść dalej? I otworzyć się na nowe?

2. Nie miałam takiego wrażenia. • autor: (2012-06-23 12:31:25)

Nie miałam takiego wrażenia. Raczej kojarzę to z aktualną sytuacją w pracy i koniecznością zmiany mojego charakteru.

3. możliwe, że • autor: (2012-06-23 18:41:20)

możliwe, że odzwierciedla twoja sytuację w realu, sama wiesz najlepiej jaką :). Mnie ogólnie stare skrzynki, skrzynie kojarzą się z tajemnicą i z przeszłością ale przecież nie musi tak być.

[foto]4. Tajemnice • autor: Alexandramag (2012-08-03 19:55:34)

Treść Twojego snu, to jakby zapomniane tajemnice. Klucze to zamykanie tych tajemnic. Być może stare mieszkanie, z którego się wyprowadziłaś miało związek z ukrywanymi uczuciami. Te klucze i te amorki. Wg mnie - po czasie skrywane uczucia okazały się nic nie znaczącą przeszłością, skoro stwierdziłaś, że to tylko kurz i kilka nieodkrytych pudełek. Gdybyś odkryła wszystko i zajrzała głęboko, do swojej przeszłości, nie byłoby wspomnień. A tak,zostało wszystko zapisane w Twojej podświadomości jako nieodkryte tajemnice dla Ciebie lub skrywane przez Ciebie dla innych.