Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2017-12-14

Leszek Piliszewski

Samowola mojego komputera
Komputer znający przyszłość

Teoria R. Sheldrake'a o polach morficznych (powszechnej bazie informacji) mówi o wszechobecności świadomości w tych polach i obiegu informacji w polach wszystkich wymiarów. Ale mówi o świadomości, reprezentującej istoty żywe. A czy maszyna, komputer ma własną świadomość? Pytam, gdyż mój sen...

Żona wraz z koleżanką, byłą księgową, z lekkim zdenerwowaniem naciskały na mnie, bym niezwłocznie zapłacił nową, nadprogramową kwotę czynszu (faktycznie miałem takie zobowiązanie). Koleżanka snuła czarne wizje konsekwencji niezapłacenia. Jakiś niepokój był w głosie moich rozmówczyń; ja w śnie starałem się je uspokoić zapewnieniami, że zawsze zaplanowane przelewy są dokonywane i nie ma powodu do obaw.

Obudziłem się zaniepokojony. Wielokrotnie ostrzegające mnie sny sprawdzały się, rozbudzony odczułem niepokój o stan konta w banku, a konkretnie o uszczuplenie (okradzenie) konta. Włączyłem komputer. Była godz. 1.50. Co się okazało? Pół godziny wcześniej bo o godz. 1.28, zgodnie z wprowadzonym zleceniem, nadprogramowy przelew został zrealizowany. Kilkanaście dni wcześniej ja sam takie takie zlecenie wprowadziłem i zapomniałem o tym.

Jak to możliwe?

Oto moje dwie hipotezy robocze, może coś, może ktoś , pozwoli mi je wzbogacić lub dodać następną;

1. Komputer (maszyna) – dysponuje własną świadomością, utrzymującą kontakt z polem powszechnej świadomości. Brzmi dziwnie lecz mój tok rozumowania trochę zahacza o przesłania zawarte m.in. w książce dr. Danuty Adamskiej-Rutkowskiej: „Świadomość wielowymiarowa w świetle badań naukowych”.

2. To powszechna świadomość, obecna we we wszystkich wymiarach i przestrzeniach, penetruje wszelkie dostępne jej (a niedostępnych dla niej nie ma) zasoby wszelkich istniejących form w polach energii Wszechświata. Uzyskanymi tą drogą informacjami powiększa swoją bazę.

Leszek Piliszewski

Komentarzy nie ma.