Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2018-10-09

Kahuna

Piwnica

Bardzo ciekawy sen. Śniłem o piwnicy, w kamienicy, gdzie mieszkałem jako dziecko. Piwnica była oczyszczona, bardzo jasno oświetlona. Na środku stały stare komputery.  Chciałem je uruchomić, chyba coś było nie tak. Odłożyłem więc to na później i zająłem się zasypywaniem rowu, który powstał wzdłuż dwóch ścian. Jakby ktoś obniżył betonową podłogę. W jednym miejscu pojawiła się nawet stojąca woda. Czyściutka. W pewnego rodzaju niecce, która powstała na najniższym poziomie piwnicy.  Bardzo pozytywnie odebrałem ten sen. Czysta, choć betonowa piwnica. Jasno oświetlona białym światłem. 

Kahuna

Komentarze: 3

[foto]1. Wygląda na to • autor: Radek Ziemic (2018-10-09 18:42:35)

To ewidentny sen o Twojej podświadomości. Jakby mówiła Ci, co z nią nie tak, a co z nią tak tak. Wszystko zależy od tego, jak zinterpretujesz stare komputery i to, że nie mogłeś ich uruchomić. Tę częściowo zapadającą się podłogę. Ale ważna jest też aura. Pytanie brzmi, czy Twoja podświadomość mówi Ci prawdę, czy wprowadza Cię w błąd? Ale zadaję je już żartem, bo piszę po to, by się do Ciebie odezwać i pozdrowić serdecznie.

[foto]2. problemy interpretacyjne • autor: Kahuna (2018-10-09 19:01:03)

Radku
Z tym zawsze jest u mnie problem/nie problem. Nie martwi mnie to, że nie wiem. Jednak zawsze zastanawiam się nad tym czy np. światło, łagodne, choć bardzo jasne (jakby białe) miało oznaczać - zobacz, przypatrz się dokładniej temu co tu jest, bo coś potrzebuje takiego wglądu, czy raczej - spoko, wszystko jest jasne, czyste więc Twoja podświadomość ma się świetnie. Czy pusta/czysta piwnica oznacza pustkę wewnętrzną (choć tutaj, mam zdecydowanie odmienne zdanie :)) czy też oznaczać może - jest wręcz doskonale, zobacz jak poukładany wewnętrznie jesteś. Itd itd. :) Pozdrawiam również bardzo serdecznie i wciąż mam z tyłu głowy wizytę na Twoim wykładzie :))) Gdy tylko tak się złoży, że dotrę do Twojego miasta. I nie jest to nierealne! O tym jednak już w mejlu Ci napiszę. Wszystkiego dobrego

[foto]3. Piwnica w kamienicy z dzieciństwa • autor: Wojciech Jóźwiak (2018-10-10 10:37:05)

"Piwnica w kamienicy z dzieciństwa" -- to jest komplet symboliki horoskopowego imum coeli, czyli kompleksu: pochodzenie, korzenie, dzieciństwo, najdalsze wspomnienia, początki i tajemnice związane z początkami. Tam są komputery, które, wiadomo, mają pamięć. Więc sen ma sens: "podświadomy proces poszukiwania najdalszej pamięci o własnych początkach". W tym śnie odbywa się mały sukces: zostaje obniżony poziom betonowej podłogi, czyli tego nieprzekraczalnego poziomu, za którym jest to, czego nie można się dowiedzieć. I dlatego ten nastrój optymizmu i podniosłości.