Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2018-02-08

Marta Zelwan

Pismo wodne i huraganowe

Tłumy ludzi na drewnianym pomoście wysuniętym w morze. W czasopismach literackich czytają coś, co nigdy wcześniej nie mogłoby się tam ukazać, bo tekst jest ruchomy, jest falą, nie cząstką, moja przyjaciółka Basia wie, że wyobrażenie poprzedza rzeczywistość i pisała faliste teksty przez pięć lat, teraz rolą czytelników jest płynąć za nimi, czytanie ma wtedy inne konsekwencje, pomost się przechyla w atmosferze znanej z Titanica. W innym czasopiśmie pewna znawczyni Junga porzuca podręcznikowy sposób pisania i pisze jak huragan, który szarpie kartkami, niektórych porywa, morze jest granatowe, fale coraz większe, widzę je z bliska, ze zbyt bliska, myślę, że zaraz utonę, tego tekstu nie można poprawić, tak jest radykalny.

Marta Zelwan

Komentarze: 3

1. pismo wodne Tybet • autor: adam pernal (2018-02-08 18:43:51)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=109350155829412&set=a.109350152496079.13554.100002632856024&type=3&theater


tak wygląda zapis ’pisma wodnego" - w przybliżeniu bo na okręgu powinny jeszcze być podłużne znaki wodne.   Pojawia się min. podczas medytacji - jako przekaz indywidualny - tj. każdy otrzymuje na własnym poziomie wiedzy. Ma związek ze słońcem i deszczem   - i bóstwami im odpowiadającymi - czyli wieści są "nie z tego świata" - samsary ,tylko z wyżyn niebiańskich . Podczas odczytów człowiek dostaje taką dawkę promieniowania słonecznego , że staje się granatowy "od zatrucia min. promieniami rentgena" i potrzebna jest kuracja typu "domki ciemności " - by promieniowanie przestało działać.Więc "przypadkowy" odczyt jest śmiertelnie groźny - gdy nie wie się z czym ma się do czynienia.

[foto]2. obejrzałam pismo wodne • autor: mazel /Marta Zelwan (2018-02-08 19:38:47)

piękna mandala, czy to w środku jest nazwą piątej czakry? czy mantra?
dzięki wielkie za komentarz ostrzegawczy, "odczyt" w przypadku czasopisma literackiego rozumiem, to zwykłe przeczytanie, ale jako "przekaz"? przynajmniej część tego przekazu jest teraz w  tym, że właśnie dziś rozchorowałam się na gardło.
sen jest niezwykły i nie miałam pojęcia, że dotyka czegoś tak potężnego.
mam poczucie, że sny ostatnio bardzo są poruszone, dlatego je tu spisuję, dzieje się coś ważnego.
 "zatrucie promieniowaniem"?możesz dodać, jak to rozumieć w przypadku tego snu?

3. przekazy • autor: adam pernal (2018-02-08 21:07:55)

są formą ciągłości - Tantry .Odezwę się na fb. Przekazy przez sen - to naprowadzenie ,tj. energie zadziałały - i są samo-poznawalne , Liczy się miejsce ,czas i ludzie -czyli okoliczności - czasem "nieznani" - gdyż zwykłe karmiczne "znajomości" - znikają na rzecz wiedzy - przechodzącej "z umysłu do umysłu" bez pośredników , guru czy nauczycieli.  Titanic to iluzja samsary - rozbijająca się o "góry lodowe" energii zmagazynowanej i uwalnianej. Tzw. nieoczekiwana materia - w ilościach niespodziewanych - jak skarby ziemi - są w niektórych miejscach w nadmiarze w innych nie występują wcale.Co na ziemi to na niebie - tam też jest "dużo" ...tylko jakich skarbów...