Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2017-01-04

Alicja

Operacja i pływaczka

Byłam w jakimś mieszkaniu. Dziadek leżał w za małym pomieszczeniu. Potem byłam przed szlabanem. Zastanawiałam się co zrobić. Następnie zobaczyłam moją koleżankę jakby na wąskiej kozetce chyba zielonej. Wyglądała jakby była po operacji. W tym samym czasie ta sama koleżanka przepływała kraulem bardzo sprawnie przez morze. Było widać jak przedziera się przez fale. Na koniec chodziłam po sklepie z ubraniami w niebieskiej sukience z wełenki. Była obcisła z krótkimi rękawami, trochę za kolana. Zastanawiałam się czy sukienki nie zamienić na różową. Ale wiedziałam, że mam na to chwileczkę, bo jest dopiero co kupiona. Nawet się zastanawiałam jak to możliwe, że przyjmą noszoną. Przestałam się jednak tym martwić, skoro tak przewidział sprzedawca.

Alicja

Komentarze: 5

1. Dziadek był ubrany... • autor: (2017-01-04 15:56:27)

Dziadek był ubrany na  czarno, Z małego pokoju wystawały mu stopy w czarnych butach. Wygladał jakby nie zył,W realu wszystkie kobiety w rodzinie umarły przed nim. Pierwsza córka 2 dni po moim urodzeniem. Zona pare miesiecy póniej a druga siostra taty gdy miałam chyba z 11 lat. On sam póniej zył w samotnosci  bo my bylismy na drugim końcu Polski.Zmarł wiele lat temu w wigilie moich urodzin, Jadac na jogo pogrzeb z bratem i mama fiatem 126 p zmiazdzyła by nas ciezarówka. To był cud ze kirowca jadacy z góy zareagował i zjechał w rów. Zmasakrował by nas z pewnoscia. Skończyło sie rozprutymi drzwiami kierowcy czyłi brata.Ciekawe, bo ten wypadek był w niewielkiej odległości od domu w którym póniej zamieszkała moja pierwsza przyjaciółka wraz z rodziną. Zerwała znajomość z niewiadomych  powodów (choć ja być może je znam). Ela i Piotrek . śnili mi się jakiś miesiąc temu ale osobno. On na zielonych kawałkach trawy a ona z dziwnym facetem.

[foto]2. O co chodziło w tym śnie? • autor: Wojciech Jóźwiak (2017-01-05 09:54:18)

Ale o co chodziło w tym śnie, Alicjo?
Dziadek leżał nieżywy, czy tak?
Mam wrażenie, że obrazy, sceny z tego snu -- koleżanka leży po operacji, koleżanka pływa po falach, ty przymierzasz sukienki w sklepie -- są mniej ważne, niż przekaz lub nastrój, który przecież jakiś był, ale Ty o nim nic nie piszesz. A ten przekaz lub nastrój nie jest w tych obrazach.
Powtórzę: czy pamiętasz, o co w tym śnie chodziło? Co ten sen chciał Ci powiedzieć?

3. Nie widziałam czy... • autor: (2017-01-05 18:13:05)

Nie widziałam czy  był żywy czy n ie  bo wystawały tylko stopy w butach czarnych. Wyglądało jakby pokój miał z 1,5 m i miejsca nie wystarczyło na całą jego długość. Absolutnie się go nie wystraszyłam. Bardziej zdziwił mnie ten widok. Nie lubię czarnego podobnie jak kiedyś tato więc to było jedyne negatywne. Zastanowiłam się raczej o co chodzi z tym dziadkiem. Dawno go nie widziałam, pomyślałam sobie. Ta pierwsza wersja koleżanki była jakby wystraszona ale nie straszna. Ta wersja w morzu była bardzo pozytywna. Miała mięśnie jak zawodowa pływaczka i poruszała się jak ryba w wodzi. W realu koleżanka jest muzykiem i nie widziałam jej z 10 lat więc jej widok mnie zaskoczył.W tym sklepie z cuchami można powiedzieć czułam się świetnie i ładnie wyglądałam :) Można powiedzieć, że bardzo kobieco. 

[foto]4. W śnie się wie • autor: Wojciech Jóźwiak (2017-01-05 19:05:43)

Alicjo, w śnie się wie takie rzeczy, np. czy ktoś leży żywy czy martwy. Ze snu zapamiętujemy nie tylko sceny, ale jednocześnie zawarte w nich znaczenie. Rozumiem, że znaczenie było: "nie wiadomo, co z tym Dziadkiem".

5. Nie miałam wrażenia,... • autor: (2017-01-05 19:44:59)

Nie miałam wrażenia, że nie żyje. Raczej zaniepokoiło mnie, że się nie ruszał. Ale w sumie mógł spać przecież. Jako dziecko pamiętam, że dziadek zasypiał z gazetą na twarzy żeby go muchy nie gryzły i wtedy się nie ruszał. Pierwsze moje wrażenie było właśnie takie= skąd on się tu wziął? Ale długo się nad tym nie zastanawiałam bo akcja poszła dalej, Mogę powiedzieć, że dziadek był bardzo wielki.