Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2011-07-28

Nikea

Odrażający kot

Wchodzę do kuchni , idę w stronę lodówki nagle zza półki wyskakuje kot , jest biało- czarny ale jego sierść ma zabarwienie czerwone jakby ktoś popsikał go czerwonym sprayem.Próbuję go wygonić ,czuję lęk i odrazę jednocześnie .Kot nie boi się mnie , schylam się i próbuję go złapać ( po mimo że moje uczucie odrazy narasta) wyciągam rękę i w tym momencie kot mocno gryzie mnie w dłoń z rany płynie krew...Sen urywa się po przebudzeniu czuję jeszcze lęk.Dodam że miewam dość często sny , w których pojawiają się koty zawsze są to sny nie przyjemne .

Nikea

Komentarze: 4

1. W życiu realnym posiadam • autor: (2011-07-28 15:37:33)

W życiu realnym posiadam kota i bardzo lubię te zwierzęta , nigdy nie kojarzyły mi się z agresją .Często zastanawiałam się nad"tymi kotami-strachulcami' ale nie znalazłam odpowiedzi na ich symbolikę w moich snach .

[foto]2. widzenie przez powieki • autor: Kahuna (2011-07-28 15:38:57)

Witaj
Czytając notkę zauważyłem stwierdzenie "widzenie przez powieki" w odniesieniu do wychodzenia z ciała. Zastanawiam się nad sobą. Takie widzenie przez powieki robi mi się samo bardzo często gdy idę spać. Myślałem, że to złudzenie - w końcu nasz mózg pamięta obrazy które mogą być przed nami gdy leżymy we własnym łóżku. Zastanawiam się jak to sprawdzić. Może poprosić kogoś o postawienie rzeczy o której nie wiemy i "zobaczeniu" jej przez powieki. A może to sprawa naszych oczu, które wyłapują światło przez powieki i faktycznie widzimy normalnie. Podobnie jak w dzień, gdy zmrużę oczy, widzę jak przez mikroskop. Małe drobinki kurzu, jakieś żyjątka pływające w moim oku.

3. Ja też mam, nawet dwie kotki • autor: (2011-07-28 15:43:36)

Najczęściej te senne koty (w moich snach) są obce i nieprzyjazne, a te prawdziwe ze swoimi prawdziwymi charakterami (jedna pieszczotliwa i ciekawska, druga leniwa i zamyślona) w snach się nie pojawiają.

Widzenie przez powieki: próbowałem kilka razy sprawdzić, czy to złudzenie, ale nie udało mi się.

4. Hmm... widzenie przez powieki • autor: (2011-07-28 15:48:16)

Hmm... widzenie przez powieki - muszę spróbować .