Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2011-08-09

Paweł Brągoszewski

Morderstwo i fałszywie podejrzany

Sen sprzed kilku dni: gdzieś w domku letniskowym zostają odnalezione zwłoki, dwoje zamordowanych ludzi. Zwłoki są ukryte w plastykowych pojemnikach, a ja jestem głównym podejrzanym i poszukiwanym. Jestem w całą historię jakoś zamieszany, ale sama zbrodnia jest dla mnie tajemnicą, tak samo jak dla reszty postaci ze snu. Sen nie jest straszny, ale nieprzyjemny. Budzę się w nocy i na podstawie jakiegoś szczegółu (nie pamiętam go) uświadamiam sobie, że TAMTO to był sen, a TO jest jawą.

To jest wariant tego samego snu, który śni mi się od lat przynajmniej raz w roku. Zabójstwo lub podobna zbrodnia, o którą jestem podejrzany. Sprawa nie znajduje finału we śnie, dopiero po przebudzeniu z pewnym wysiłkiem odkrywam, że tak naprawdę nic złego nie zrobiłem.

Paweł Brągoszewski

Komentarze: 3

1. Fałszywie oskarżony • autor: (2011-08-09 22:22:16)

Cały sen to jakby kawałek powieści kryminalnej. Myślę, że twoja podświadomość chce ci przypomnieć o jakimś urazie z przeszłości (te zwłoki) i o tym, że trzyma cię poczucie winy związane z tym wydarzeniem z przeszłości. Myślę, że niepotrzebnie się obwiniasz w tej sprawie, gdyż jesteś fałszywie oskarżony. Może chodzić o dotarcie do twojej niewinności. A jak ty to widzisz?

2. nie mam takich spraw w przeszłości • autor: (2011-08-18 20:08:56)

Nie mam takich spraw w swojej przeszłości, które mnie jakoś obciążają - nie tak, że mam jakieś wyjątkowo beztroskie życie, raczej nie przywiązuję się do złych chwil. Kilka rzeczy pojawia się czasem w snach bezpośrednio (jakieś wpadki szkolne, strachy egzaminacyjne itd). Ja raczej traktuję ten regularny (raz, dwa razy w roku) sen o morderstwie i trupach raczej jako porządkowanie spraw w środku i cichy wyrzut, że tak łatwo pozostawiam przeszłość za sobą. Czy słusznie interpretuję?

3. odp. Epablito • autor: (2011-08-18 20:33:41)

Wiesz, ważne są także twoje odczucia tego snu . Swoją interpretację oparłam na tym symbolu zwłok, ale jak wiadomo różnie z tymi symbolami bywa, bo np. ja mam sen Autobus i ten symbol w moim śnie jest negatywny, a Kahuna ma sen „Ziemia, autobus i ryby i tam symbol autobusu jest pozytywny, więc różnie może być z tymi symbolami. Skoro twierdzisz, że lekko pozostawiasz swoją przeszłość za sobą to może należy się przyjrzeć interpretacji twojego snu także w tę stronę. Pozdrawiam :)