Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2015-04-05

Nes W. Kruk

mono-ZAD

Projekt ZAD (Zespół Adaptacyjno-Dramatyczny) to  mój pierwszy otwarty projekt transowo-muzyczny powołany do życia po równonocy wiosennej 2013. Wszystkie zbiory utworów w ramach tego projektu mogą być modyfikowane, a chętni do wzięcia udziału mogą rozszerzać ścieżki o własne dźwięki. W dobie internetu można współtworzyć muzykę bez konieczności spotykania się w jednym studio. Zainteresowanym służę surowymi ścieżkami (bez upiększaczy typu delay) i jednocześnie zapraszam do współpracy.

Zbiór "mono" jest pierwszym z cyklu ZAD.

Wszystkie utwory służą mi do wprowadzania się w trans lub w odmienny stan świadomości (wcześniej też do usypiania Luny), więc nie jest to stricte twórczość muzyczna. Jeśli już uznać to za twórczość, powiedziałbym, że to muzyka transowa. Etniczni szamani czy dawni czarownicy wykorzystywali narzędzia i instrumenty im znane i osadzone w kulturze. Podobnież ja nie wzbraniam się przed wykorzystaniem współczesnej technologii. Szamanizm i czarostwo (rodzime) to ścieżki magiczne na wskroś praktyczne. Jeśli muzyka transowa wprowadza w trans, to kwestia instrumentu czy narzędzia jest sprawą drugorzędną.

Do odsłuchiwania zazwyczaj używam dobrych słuchawek. Wszystkie utwory z cyklu ZAD (w sumie kilkadziesiąt) nagrane zostały zwyczajnym smarfonem i9100 i zmiksowane aplikacją typu looper na androida do beatboxu i obrobione zazwyczaj w audacity.

Dźwięki to głównie wokaliza, proste instrumenty (didgeridoo, drumla, djembe), przedmioty (patyki, butelki, sprężyny, kamienie, woda itp).


 1. Szer Rate
 2. Pikap Ommm
 3. Hej Papa Rapabowie Czikamra
 4. Rhka Pa Pu
 5. Luna
 6. Sham
 7. Ptaszek Łihi
 8. Logos
 9. Fiu Fiu
 10. Matka Pierze
 11. Rrakh Jap
 12. Pan Pompa Nic Nie Mówił O Pogrzebie
 13. Szerrate Szer Re

Do pobrania tutaj.

Nes W. Kruk

Komentarze: 3

[foto]1. Nie można • autor: Radek Ziemic (2015-04-08 22:17:23)

ani ściągnąć, ani otworzyć plików. Folder się otwiera, a dalej nic. A może ja nie mogę. Czy jest potrzebna jakaś specjalna technologia?

[foto]2. kliknąć • autor: Nes W. Kruk (2015-04-09 03:01:54)

Wystarczy kliknąć strzałkę u góry strony. Po najechaniu kursorem pojawia się napis "pobierz". :)

[foto]3. JEST • autor: Radek Ziemic (2015-04-09 12:26:09)

Dziękuję. :-)