Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2012-04-30

Piotr Jaczewski

Misyjny mecz sezonu : Potrzeba Rozsądku vs Pragnienie Wiary

Mili Państwo i o to na murawie Taraki, na polu dyskusji rozegrała się pierwsza część otwarcia sezonu Misja Euro Życie 2012. Potrzeba Rozsądku zmierzyła się z Pragnieniem Wiary. Po stronie Rozsądku wystąpili Szamani z Milanówka, w roli przedstawicieli wiary wystąpili Żelaźni Programmersi.
Znane nam źródła donoszą, że tuż przed pierwszym meczem zaszło do drobnych zamieszek z udziałem zawodników obu drużyn. Wynik meczu na razie jest nierozstrzygnięty ponieważ sędzia został sfaulowany gdzieś w 15 minucie i mecz wbrew wszystkiemu toczył się bez jego udziału. O faul na sędzim podejrzewany jest zawodnik Programmersów, lecz trudno tego dowieść, ponieważ do meczu włączyli się kibole obrzucając pole boiska racami dymnymi.
Potrzeba Rozsądku znana jest z tego, że rozkręca się powoli, lubi zwyciężać, gra strategicznie i jest dobra w grze z kontry. Ewidentną słabością drużyny rozsądku jest gra wg zasad, rzadko zdarza się jej używać celowych fauli i nieczystych zagrywek.
Pragnienie Wiary z kolei lubi przebywać na polu przeciwnika, gra szybko i ostro, często fauluje oraz dobrze posługuje się podaniami i przerzucaniem piłki. Często zdarza się im rzucać pomidorem w zawodników drużyny przeciwnej.
Wynik meczu pozostaje nieznany do czasu powrotu sędziego, poważnym utrudnieniem może być fakt, że zawodnicy Programmersów przynieśli dodatkową piłkę.
W trakcie spotkania mogliśmy zauważyć, że Potrzeba Rozsądku stara się rozważać różne możliwości prowadzenia gry, doskonale rozróżnia opinie i fakty, wykazuje się systematycznością w ustalaniu tych ostatnich.
Potrzeba wiary z kolei stara się nagiąć fakty do swoich opinii, posługuje się opiniami jak faktami i jest szybka w odwracaniu uwagi od niewygodnych faktów.
Można również dostrzec, że Potrzeba Rozsądku akceptuje przypadek, losowość,nonsens i trudności w prowadzeniu gry, z kolei Potrzeba Wiary nie dopuszcza przypadkowości do myśli w imię własnej motywacji i wykazywania się przed sponsorami.

Piotr Jaczewski

Komentarze: 2

1. kibic • autor: (2012-04-30 15:34:20)

Kibicuję za Żelaznymi! Nie dajcie się chłopaki macie wsparcie dziewczyn z gór:)

2. wyluzuj kolego:) • autor: (2012-05-04 13:25:55)