Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-07-04

Teresa Kunka Teresti

Król Lew
Słońce w znaku Lwa

Znaki zodiaku tak działają, że następny jest przeciwieństwem poprzedniego: Baran jest przeciwieństwem Ryb, Byk przeciwieństwem Barana itd. Lew jest przeciwieństwem Raka. Jeżeli wrażliwe Raki często są pod wrażeniem, to mogą być pod wrażeniem Lwa, którego cechą główną jest – robić wrażenie. Rak był skierowany do wewnątrz – Lew na zewnątrz. Lew umie wyrażać siebie. Lew promieniuje na zewnątrz siłą wyrazu. Lew ma własną silną energię niczym Słońce i nie musi świecić światłem odbitym jak Księżyc, który jest patronem Raka. Lew jest uosobieniem sił życiowych, jego zadanie to być w centrum i bezpośrednio się prezentować. Niektórzy zazdroszczą Lwu tej przeogromnej siły, mocy twórczej i kreatywności, wiary we własne siły i bezpośredniości. Ludzie chętnie przebywają w jego obecności, aby przejąć nieco tego splendoru. Lew jest pozbawiony zahamowań i lęków egzystencjalnych. Lew jest jak kot, który poluje na to, co ucieka. Jego zainteresowanie światem zewnętrznym jest niewielkie, ale kiedy coś ucieka to, odzywa się w nim instynkt pogoni za zdobyczą i chęcią zabawy. I to właśnie dotyczy związków Lwa. Kiedy już dobierze się do swojej zdobyczy, to się nią chwilkę pobawi, ale szybko zaczyna się nudzić.

Lew nie lubi być zdobywany, to on lubi zdobywać.

W  piątej zasadzie – Lwa (piąty znak zodiaku), odkrywamy jaką przyjemność sprawia życie, odkrywamy własne ego. Lew jest szczery i mówi, że nie obchodzi go, co było wczoraj, co powiedział wczoraj. Lew żyje tym, co czeka go dziś, przygodą dnia dzisiejszego. Lew lubi barwność i radość życia, żywe kolory, także przepych. Lew kocha wolność.

I jak tu nie lubić Lwa?

Na podstawie: Peter Orban "Astrologia jako terapia"

Teresa Kunka Teresti

Komentarze: 1

1. liew • autor: (2014-07-07 13:51:46)

wszytsko się zgadza.. chociaż kto by nie chciał się nie zgodzić^^ może tylko z tąchęcią zdobywania się przyczepie, że przynajmniej w moim przypadku jest inaczej :P jak cos mi ucieka to mnie wkórza i tyle, jak dorwe to rozszarpie najwyzej ;D i racja, moze byc tak ze zostawie skoro tak uciekalo i już mnie soba zniechecilo ww pewnym sensie..... to chyba dlatego ze lubię szczerość i bezpośredność własnie -więc tu może być róznie... Z horoskopami, opisem znaków coś jest na rzeczy