Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-06-05

Kahuna

Klony i wyzwolenie

Korporacje. Biurowiec, choć 4-piętrowy. Wszystkie korporacje sprzedawały auta. Byłem w jakimś ruchu oporu. Mieliśmy ich uwolnić. Klony. Zanim poszedłem do biurowca, byłem w sklepie. Miałem kupić ogromny chleb. Koniecznie okrągły, chleb SŁOŃCE. Tak się nazywał. Spotykałem znajomych z realnego świata, ale nikt z nich nie słyszał o takim chlebie. Potem wróciłem do biurowca. Było ciemno, gdy nagle pękły szyby. Panika. Porwaliśmy jednego klona. Chciała mnie zabić, tak mocno była związana z korporacją. Potem stwierdziłem, że trzeba znaleźć pracę, bo trzeba jeść. Znaleźliśmy w jakimś magazynie pudełko z resztkami pizzy (znów okrągły kształt). Spotkałem kolegę, ale nie mogłem długo rozmawiać. Inne uwolnione klony dostały sms, że jak wrócą wszystko im wybaczą. Część z nich zaczęła wracać. Były grupki, które z własnych najlepszych cech stworzyły przy pomocy kogoś innego klony doskonałe, choć jeden z nich okazał się mieć 4 lub 6 rąk. Był doskonały. Opiekunką grupy była moja znajoma z dawnych lat. Poszliśmy z klonem, którego uratowałem, na spacer przy rzece. Woda była czysta. Zupełnie bezbarwna, dno brązowe od piasku. Woda była bardzo zimna. Wciąż miałem wrażenie, że ja też dostałem sms. Ale przecież nie byłem klonem. Wyjąłem z kieszeni coś... na szczęście były to tylko kluczyki od auta.

Kahuna

Komentarze: 3

[foto]1. Karta sesji • autor: Kahuna (2014-06-05 08:32:20)

hmmm.. ciekawostką jest karta sesji, gdy wpisywałem sen. To Pustelnik. Skojarzenia z poszukiwaniem okrągłego chleba SŁOŃCE (nikt o tym nie słyszał), pizza, ratowanie klonów. 

[foto]2. Radzę usuwać kody Worda • autor: Wojciech Jóźwiak (2014-06-05 09:11:51)

Kahuno i Wszyscy Autorzy! --- Kiedy wklejasz do edytora Taraki teksty z zewnętrznego eydtora, np. Worda lub OpenOffisa, to zanim zapamiętasz, użyj przycisku "Usuń kody Worda". Wtedy wyczyścisz tekst ze śmieci produkowanych przez obce edytory, które psują formatowanie Taraki.
Dodatkowo, jeśli Ktoś zna się na HTML'u (Kahuno, Ty na pewno!), to może sprawdzić kod, czy nie ma śmieci, przełączając edytor na "goły".
--- Powodzenia!

[foto]3. Pustelnik i Słońce • autor: Wojciech Jóźwiak (2014-06-05 09:13:13)

Ciekawe, że jest szkoła interpretacji tarota, gdzie karta 9-Pustelnik jest kojarzona ze znakiem Lwa (czyli prawie już ze Słońcem, które Lwa władcą).