Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-09-14

Piotr Jaczewski

Jej Zwiewność Czochraczka
Klątwa demona

Z przestrzeni - w której uczestniczymy zmysłami, w której jesteśmy obecni świadomości - obowiązuje  jej specyficzny look and feel. Patrząc na coś - czujemy co zrobić, jak sobie z czymś poradzić, w jaki sposób działać. Tak działa mózg; wypracowuje reakcję na bodźce w zadanym kontekście. Gdy zaczyna swędzieć, lub gdy widzisz coś do podrapania - musisz się podrapać …

A szukanie reakcji w przestrzeni społecznej (i nie tylko) wzbogacone zostaje o umiejętność uczenia się przez obserwację. Obserwując przestrzeń społeczną, nie tylko doświadczamy, ale też budujemy sposoby radzenia sobie w interakcjach. Look and feel – niepowtarzalny, wyjątkowy czasoprzestrzennie; nikt inny nie przeżywa tego życia w tym momencie czasoprzestrzeni.

I bardzo powtarzalny, ponieważ interakcje tworzą powtarzane wzory (patrz: emergencja) napięcia i rozluźnienia, powoli ewoluujące w bardziej skomplikowane formy.

Na tej nieustannej aktywności - przechodzeniu od rozluźnienia do napięcia, od napięcia do rozluźnienia - zbudowane jest życie. I by żyć - potrzebujemy jej, potrzebujemy dobrego związku z tym wiatrem doświadczeń życiowych, by ewoluowały nasze zachowania i doświadczenia. Potrzebujemy dobrego look and feel we własnym życiu, a jest tylko jedna okazja, jedna chwila na życie tą obecną chwilą!

Tę okazję tworzy dla nas wspierająca kochanka, Zielona Pani Wiatru, Czochraczka Wszechświata, Iskaczka Ludzkości, Drapiąca, gdy i gdzie swędzi, Dająca lekko i szczodrze,Rozluźniająca Spiętych, Stawiająca na nogi zmęczonych. Nieobyczajna poligamiczna Aktywistka przekraczająca granicę, koicielka ran, głaszcząca dla uspokojenia, rozśmieszająca smutnych, wyciszająca rozbrykanych, wybudzająca otumanionych, relaksująca hiperaktywnych, dająca opór razem z naciskanymi, uciekająca z gonionymi i walcząca ze zwycięzcami.

Pani Działania jest zawsze gotowa do wzięcia i nie ma sposobu na docenienie życia bez związku z nią. Związku pełnego namiętności, uważnej troski, dotyku pełnego radości, miłości, empatycznego reagowania na wydarzenia, wczuwania  się w jej potrzeby i wspólnych rytuałów szczęścia. 

Wdech po wydechu. Doznanie za doznaniem. Aktywność za aktywnością. Ruch za ruchem. Wydech po wdechu. Dotyk za dotykiem.

 


Tę okazję trzeba rozpoznać! Ona zawsze Tobie towarzyszy...

Piotr Jaczewski

Komentarze: 1

[foto]1. Dobre z tymi niedźwiedziami • autor: Wojciech Jóźwiak (2014-09-14 20:10:38)

Dobre z tymi niedźwiedziami: "kupuję" to jako praktykę na warsztaty. Czochranie się o drzewo urso modo.