Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2015-12-30

Wojciech Jóźwiak

Imieniny 31 grudnia: Sylwester i Melania

Mini-wstęp: W latach 1990-tych pis(yw)ałem mini-felietony o imionach dla „Gwiazdy Mówią”. Niektóre później przerobiłem i weszły do mojej książki o imionach. Ten tekst jest z 1998 roku. Nadal uważam go za dobry dowcip!


Imiona Sylwester i Melania połączyły się zrządzeniem losu w parę, niemal jak Adam i Ewa. Może Dobry Bóg stwarzał świat dwa razy i w jakimś innym raju żyła druga para naszych Prarodziców – właśnie Melania i Sylwester? Wskazywałyby na to znaczenia tych imion. Sylwester znaczy po łacinie: „Leśny”, co jest dobrym imieniem dla Praczłowieka, który wyszedł z lasu. Melania to po grecku: „Czarna” – a jak wiadomo z badań genetyków, wspólna pramatka rodu ludzkiego żyła w Afryce i była czarnej rasy.

Znając liczby ich imion, możemy odgadnąć, jakie mieli charaktery. Sylwester to piątka,* czyli pewny siebie ryzykant, często lekkomyślny i ufny w swoje szczęśliwe gwiazdy. Melania to dwójka, a więc istota łagodna i pokojowo usposobiona, licząca na silną dłoń swojego Sylwestra. Razem tworzyliby pewnie lepiej dobrana parę, niż poczciwy Adam i krnąbrna Ewa.

I jeszcze o znakach: Sylwestrowi najlepiej się powodzi, gdy jest Bliźniętami lub Baranem. Melanie wolą być ze znaku Raka, Wagi lub Ryb.


*) Piątka, dwójka – pisząc tamte miniatury o imionach stosowałem oryginalną numerologię, więc jeśli komuś wychodzi inna liczba imienia, to niech się nie dziwi. Również z enneagramem to nie ma nic wspólnego.

Wojciech Jóźwiak

Komentarze: 1

1. wspólne imieniny :) • autor: (2016-01-03 14:15:44)

A ja z moim mężem mamy wspólne imieniny: Dariusza i Gabrieli 19-go grudnia :) Zastanawiam się, co to znaczy... Chyba to nie przypadek... Gdzie mogę znaleźć jakieś info?