Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2016-01-25

Wojciech Jóźwiak

Galeria czołówek Taraki

Dorobiłem galerię albo przegląd czołówek Taraki, tzn. obrazków na czołówce, ich podpisów widocznych w „dymkach” oraz czołówkowych artykułów wraz z ich autorami.

Tu ją widać: http://www.taraka.pl/intro_gallery.php – albo pod linkiem „Przegląd czołówek Taraki” w prawej kolumnie w dziale „Działania Taraki”. Lepszym miejscem będzie menu u góry, ale do tego muszę je przerobić, co będzie za jakiś czas.

W samej galerii dorobię jeszcze wyświetlanie powiększonej grafiki, bo na razie są tam tylko miniatury. To wymaga użycia JavaScriptu, na co wolę przeznaczyć osobną sesję w innym dniu. (JavaScript wymaga uruchomienia innych pól w mózgu niż inne sposoby programowania.)

Galerię czołówek zrobiłem po to, żeby Autor/ka, który/a przysyła mi zdjęcie lub grafikę z przeznaczeniem na czołówkę, wiedział/a, jaki styl tych grafik jest preferowany.

Myślę, że ta galeria to dobrze ilustruje.

W czołówkach chętnie zobaczę dzieła artystów, którzy je w ten sposób będą promować, a przy okazji wzbogacać Tarakę wizualnie. Jakie dzieła? Obrazy malowane, jak w dzisiejszej czołówce, gdzie jest fragment obrazu Izabeli Ołdak pt. „Mandala ognia”. Grafiki, najlepiej kolorowe. Zdjęcia natury, jak – zobacz niżej – wspaniała dynia sfotografowana przez Marcina Szczepańczyka. Odleciane krajobrazy. Fragmenty budowli, ozdobnych przedmiotów itd. – ale ważne, żeby te obrazki miały wyraziste kolory i zaskakującą, zastanawiającą treść. Oczywiście nie muszą być mandale.

Ty też możesz zamieścić w Tarace swoje wizualne Dzieło. Zapraszam.Izabela Ołdak: Fire Mandala, 30x30cm, acrylic on canvas, 2016.
This was my first painting this year:)


Mandala Dyni. Fot. Marcin Szczepańczyk

Wojciech Jóźwiak

Komentarzy nie ma.