Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2014-02-17

Teresa Kunka Teresti

Dlaczego Baran jest winny

Czy człowiek jest winien temu, że urodził się pod tym a nie innym znakiem zodiaku?
Takie pytanie zadała mi koleżanka socjolożka, trenerka, która przeczytała moje dotychczasowe blogi o winie znaku.
Z tego pytania wynikło następne: czy Trynkiewicz, który urodził się pod znakiem Barana, popełniłby te zbrodnie gdyby nie był Baranem?
Ja odpowiedziałam, że tak, według mnie to jest wina Barana. Gdyby był na przykład Bykiem, albo Bliźniętami ( bo winy innych znaków jeszcze nie opisywałam) to tych zbrodni nie popełniłby. Ona mówi, że tam w dzieciństwie było molestowanie, że to jest prawdziwa przyczyna jego patologicznej osobowości. No tak, ale czy byłby zdolny zabić tych chłopców. Na czym więc polega wina Barana, że on to zrobił? Czy znak zodiaku pod którym się urodziliśmy ma wpływ na naszą wolną wolę?
A jednak chcemy być inni, lepsi, mądrzejsi. Ja nie jestem specjalistą od Gestalt, ale ostatnio wyczytałam, że teoria zmiany wg tej teorii sprowadza się do stwierdzenia, że abyśmy mogli dokonać zmian, najpierw musimy zaakceptować rzeczywistość, a przede wszystkim siebie samego. Rozwój nie następuje wtedy, gdy próbujemy być inni, niż jesteśmy, lecz w momencie, gdy uświadomimy sobie, jacy jesteśmy i wreszcie pogodzimy się z tym. Dążąc do ideału, tracimy korzenie, dostęp do soków żywotnych, stajemy się duchami zawieszonymi między ziemią i niebem. A tymczasem wady, którym odebraliśmy prawo istnienia, rosną i stają się coraz silniejsze.

 

Teresa Kunka Teresti

Komentarzy nie ma.