Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2012-05-14

Piotr Jaczewski

Charakterność bogów.

A teraz o jeszcze jednej przyczyny dla której jestem ZA pracą z bogami, tj. takim konstruowaniem wizyjnej, duchowej rzeczywistości w której towarzyszą nam Bogowie. Ze swoimi charakterkami tj. zachowaniami czyniącymi ich nieprzewidywalnymi, bogami-demonami, cechami indywidualnymi pozytywnie zakręconymi i takimi, które sprawiają, że przebywanie z nimi jest ciężkie. O apel to się to prosi:
ZWRÓĆMY BOGOM INDYWIDUALNOŚĆ.
Podchodźmy do nich nie jako do archetypów, ogólnych zasad, ale do jednostek z własnym charakterem, pełną indywidualnością.
Dlaczego?
A to płynie ze specyfiki naszej komunikacji. Ze względu na uwarunkowania stadne, hierarchiczność obecną w stadnych komunikatach trzy kategorie osób mają możliwość szczerego, autentycznego wyrażania siebie(dla uproszczenia: OKAZYWANIA EMOCJI)
1. Osoby obdarzone wysoką rangą. Czytaj: Szefowie. Autorytety.  BOGOWIE - mogą szczerze karać otoczenie złością, wściekłością, gorszym nastrojem a nagradzać lepszym.
2. Osoby obdarzone niską rangą. Czytaj: Awanturnicy. Świry - DEMONY. W sytuacjach skrajnych dopuszczalne i zrozumiała jest emocjonalna intensywność przekazu.
3. Nasi bliscy. Czyli te osoby, które siłą rzeczy spotykają się z nami w całości inwentarza.
W tym momencie praca z bogami rozumiana jako rozwój relacji wewnętrznych z różnymi Bosko-Demonicznymi postaciami, postaciami mającymi swoją siłę odmienną i potencjalnie większą niż nasza własna staje się formą budowania własnej tożsamości społecznej:
O to radzę sobie z Boską siłą osób usiłujących tresować otoczenie swą łaską i gniewem,
o to radzę sobie z Demoniczną siłą silnych emocji używanych by zranić.
o to radzę sobie z własną podatnością na zranienia i różnorodnością opinii.
Co więcej: nie robię tego usiłując wszystkim narzucić własny punkt widzenia i uznanie ważności mojej osoby!
Jak dla mnie wystarczające powody by zwrócić bogom ich boski charakter.


Piotr Jaczewski

Komentarzy nie ma.