Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2016-04-04

Marysia Pokora

Brakujące schody

Blok mieszkalny mojego dzieciństwa. Szłam schodami do góry, mijając kolejne piętra. Na kolejnym piętrze zabrakło schodów, więc próbowałam chwycić się czegoś i wspiąć się na następną kondygnację. Pomógł mi mężczyzna, który malował; prowadził renowację figurek o kształcie różyczek. Obok leżał kamień w kształcie smoka albo węża. Z wyższego poziomu zeszła Mama, która mnie szukała.

(sen z 9.05.2013)

Marysia Pokora

Komentarze: 3

[foto]1. Poszukiwanie wewnętrznego dziecka • autor: Wojciech Jóźwiak (2016-04-04 17:29:29)

Sen jest o poszukiwaniu, nie tyle nawet wewnętrznego dziecka, co o poszukiwaniu -- przez to wewnętrzne dziecko -- ciągłości, łączności z obecną rzeczywistością. Mówi o tym ten brak jednego piętra schodów -- czyli właśnie brak ciągłości własnego wewnętrznego przekazu.
Mężczyzna pracujący przy renowacji figurek ma cechy Pracownika Umysłu -- pod takimi postaciami Umysł ukazuje siebie i sygnalizuje to, że pracuje nad własną przebudową. Figurki Róży i Smoka (Węża) symbolizują dopełniające się energie; żeńską i męską, Atrakcyjność i Działanie. Albo, odwrotnie, wyjście ku światłu, słońcu, górze (róża) i zagłębienie w chtonie, skąd siła (Wąż-Smok). Mimo krótkości sen głęboki, a symbol Różowęża (lub Różosmoka) warto usławnić.

2. Taraka • autor: (2016-04-04 20:57:23)

Dzięki Tarace,Tobie Wojtku i Autorom,którzy zamieszczają tutaj swoje teksty,często odnajduję wzkazówki i odpowiedzi bardzo cenne dla mnie.Dziękuję.

[foto]3. Też się cieszymy! • autor: Wojciech Jóźwiak (2016-04-04 21:37:36)

Marysiu, Taraka, ja i Autorzy też się cieszymy i jest nam bardzo miło:)