Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2019-08-04

Małgorzata Ziółkowska

Bliźniaki. Przygotowanie do jazdy samochodem

Śniło mi się, że synowa mojego brata urodziła bliźniaki. (Faktycznie urodziła syna tydzień wcześniej.) Tego dnia okazało się, że urodziła syna jej siostra bliźniaczka. Dzieci we śnie leżały na brzuchu kobiety i dwie główki wyglądały jak podwójna głowa smoka. Spojrzałam i poszłam dalej.

W drugiej sekwencji moja koleżanka siedziała przy stole z moimi rodzicami. Miała pić kawę. Stwierdziła że wypije swoją, przyniesioną. Na koniec trwały przygotowania do jazdy samochodem. Mieliśmy jechać na tylnym siedzeniu. Ktoś z rodziny zapisał się do szkoły, gdzie chodzić miały również lesbijki. Pomyślałam, że to ciekawe, bo różne punkty widzenia na życie się pozna. Po chwili siedzieliśmy w białym samochodzie, czekając aż ruszy. Z przodu na przednim siedzeniu usadowił się mężczyzna z jasnymi włosami.

Małgorzata Ziółkowska

Komentarze: 7

[foto]1. Dlaczego ten sen? • autor: Wojciech Jóźwiak (2019-08-04 08:39:49)

Małgosiu, dlaczego ten sen wydał Ci się ważny?

[foto]2. Wojtku,na pierwszy rzut... • autor: Małgorzata Ziółkowska (2019-08-04 11:19:25)

Wojtku,na pierwszy rzut oka ta koincydencja z porodem siostry bliźniaczki zaskoczyła mnie i te nietypowe dzieci. Końcówka snu  daje nadzieję na jakiś ruch do przodu. Jakąś pozytywną zmianę. Śni mi się bardzo dużo, ale nie ma sensu zapisywać wszystkiego bo wiem, że to jak gdyby pokazanie miejsca w którym jestem. Właściwie trudno odróżnić które sny są bardzo ważne. Może Tobie z zewnątrz łatwiej to ocenić. Niektóre są jak gdyby zapowiedzią tego co może się wydarzyć za jakiś czas. Az trudno mi reagować na wszystko co w moich nocnych wizjach się dzieje. Wiem że to są wskazówki ale czy dobrze z nich korzystam?

[foto]3. Podwojenie • autor: Wojciech Jóźwiak (2019-08-04 15:10:45)

W tym śnie, co głównie słychać, to podwojenie. Synowa brata rodzi bliźnięta, a bliźnięta to podwojenie. Za chwilę sama okazuje się mieć siostrę-bliźniaczkę, czyli też jest podwojona: podwojenie do kwadratu. W następnej scenie jest mowa o lesbijkach. lesbijki poznajemy po tym, że "chodzą ze sobą" dwie kobiety, więc też jakby podwojone, kobiecość podwojona. To podwojenie ukazuje się w śnie jako zagrożenie: bo bliźnięta wyglądają jak dwie głowy smoka. W trzeciej scenie tez jest podwojenie, ale osobliwe: takie, którego na pierwszy rzut oka nie widać. Oto na przednim siedzeniu w samochodzie zasiada "mężczyzna z jasnymi włosami". On chyba nie jest kierowcą? Jest pasażerem? Bo to nie jest jasno powiedziane. Jeśli jest pasażerem, to jest podwojeniem-dubletem kierowcy. Kto jest tym niewidocznym kierowcą? Wydaje mi się, że sen zmierza do tego dramatycznego pytania. Albo: kto mną kieruje?

4. Tematy Tagi • autor: Agata (2019-08-06 15:01:08)

Przepraszam, że pytam, ale dlaczego w tym śnie występuje obcokrajowiec? Czy to oznacza,że mężczyzna o jasnych włosach jest w tym śnie kimś z odmiennej kultury?

5. może jest to... • autor: Agata (2019-08-06 15:36:09)

może jest to Pustelnik , bo miejsce obok niego jest puste.

[foto]6. Tag #obcokrajowiec • autor: Wojciech Jóźwiak (2019-08-06 16:47:05)

Ten tag taguje sny, które mówią: "o ludziach egzotycznych: Murzynach, Japończykach, Arabach, Cyganach, Indianach itp. płci obojga; obce języki; ludzie o dziwnym wyglądzie, ludzie-chimery".  -- Takie objaśnienie wyświetla się pod myszą.
Ponieważ dotychczas nie było potrzeby wprowadzania tagu "LGBT", bo po prostu nikt o nich nie śnił, przynajmniej ja nie znalazłem, to zastosowałem ten tag z powodu wzmianki o lesbijkach, które też nie pojawiają się jawnie, a tylko jakby w śnie jest o nich pomyślane.

[foto]7. To nie jest... • autor: Małgorzata Ziółkowska (2019-08-07 16:54:09)

To nie jest obcokrajowiec! Ten mężczyzna jest poprostu  blondynem. Chyba nie kierowcą.Przypomniałam sobie że w szkole miała też być mowa o ustawieniach rodzinnych. Mam pewne skojarzenia co to może znaczyć ,patrząc na to co tego dnia się wydarzyło. wygląda na coś nowego na co chwilkę muszę poczekać.