Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2016-09-17

Katarzyna Urbanowicz

Album w drewnie wyrzezany


         W 1928 roku harcerze z Sokołowa Podlaskiego przekazali mojemu dziadkowi, Benedyktowi , ówczesnemu inspektorowi oświaty, album, który jest swoistym majstersztykiem rękodzieła


Po czym następowała strona zapełniona podpisami:


         Niesamowite, że w Sokołowie Podlaskim znalazł się ktoś kto nie tylko był w stanie podpisy te zidentyfikować, ale kto docenił także wagę tej pamiątki.

W albumie znalazło się kilka fotografii, zblakłych i wyraźnie upozowanych.

         Długo zastanawiałam się, co zrobić z tym albumem, aż wreszcie postanowiłam przekazać go Sokołowskiemu hufcowi, w właściwie jego przedstawicielce, pani Bożennie Hardej. W korespondencji z nią okazało się iż wstrzeliłam się w rocznicę. Pani Bożenna pisze: „W tym roku przypada 100 rocznica Sokołowskiego Harcerstwa i cały rok świętujemy ten jubileusz, były liczne imprezy, jest wystawa fotografii "Stulecie Sokołowskiego Harcerstwa". Planujemy również wydawnictwo "Historia Sokołowskiego Harcerstwa". Otrzymałam zaproszenie na imprezę


Niestety, z powodu stanu zdrowia nie mogłam z niego skorzystać.

         W kolejce czeka jednak następny album, tym razem Album szkół powszechnych powiatu Sokołów z lat 1930/1931 nieoceniona kopalnia wiedzy o szkołach, uczniach i codziennym życiu tamtych czasów. Tylko komu go przekazać, żeby nie zaginął w jeszcze jednym zakurzonym schowku?

         Przekonałam się, że mój blog ma o wiele większy zasięg, niż kiedyś mi się zdawało, więc może tą drogą odnajdę jego przyszłego właściciela?
Katarzyna Urbanowicz

Komentarzy nie ma.