Przejdź do Taraki "dużej" - na szeroki ekran
zdjęcie Autora

2015-12-28

Beata Tokarska

Ukrywanie dzieci
11/12 czerwca 2014

Śniło mi się, że ukrywałam się pomiędzy jakimiś budynkami przy torach kolejowych w ciasnych zakamarkach, razem z małymi dziećmi - 1 lub 2 dzieci. Ukrywałam je przed zakonnicami, które chciały mi je odebrać. Dzieci były małe, 2-3 latka.

Te zakonnice odbierały dzieci ludziom z taką dostojnością i spokojem - "w imię wyższego dobra". A ja robiłam wszystko, żeby je ukryć.

Nie odebrały mi ich. To ukrywanie się też nie było jakieś tragiczne, tylko trochę na zasadzie - "co ukryję, to moje". I pamiętam, że czułam, że jak oddam te dzieci, to będzie im się działa krzywda...

Pamiętam, że jedno z dzieci to była dziewczynka. Patrzyła na mnie takimi ufnymi, ciemnymi oczkami... Drugiego dziecka niemal nie pamiętam. Było cały czas dobrze schowane.

 

Tłumaczenie snu - Światosław Florian Nowicki

Tory kolejowe symbolizują bieg dziejów świata, dzieci – przyszłość tego świata.

Zakonnice reprezentują stary świat, który nie jest już w stanie się wewnętrznie zreformować, trwa wciąż z godnością przy swoim, ale zdając sobie sprawę z tego, że jego czas już mija, zaprzestał toczenia bezwzględnej walki o rząd dusz, zaakceptował podział wpływów z siłami nowego, które reprezentujesz Ty. Kogo ukryjesz, ten Twój, kto się nie schowa, ten ich. 

Beata Tokarska

Komentarzy nie ma.